DK HAIR SIK SORULAN SORULAR


• DK HAIR Black’ in Diğer Saç Boyalarından Farkı Nedir?

Kademeli olarak saçı siyaha boyadığı için doğal bir görüntü oluşturur.

Zararsız semi-permanent boya içerir.

Diğer kalıcı saç boyalarının tümünde olduğu gibi alerji, iritasyon ve diğer cilt sorunlarına neden olabilen kalıcı kimyasal saç boyaları içermez. Amonyak, peroksit, oksidan gibi zararlı hammaddeler içermez.

Doğal içerikli bir saç boyasıdır.

2-3 aylık düzenli kullanım süresinde saçın doğal renk pigmentlerini etkileyerek, kendi rengine dönmesine yardımcı olur.

Saçı siyaha boyama özelliğinin yanında mükemmel bir saç bakım ürünüdür. Saçların daha çabuk ve sağlıklı büyümesini sağlar. Kepeğe karşı etkilidir. Saçları canlandırır ve parlatır.

Kullanımı çok kolaydır, tek tüple pratik uygulama imkanı sunar. Uygulama öncesi herhangi bir işlem gerektirmez.

 

• Saçta Kalıcılığı Nasıldır?

Uygulamadan itibaren 6-8 yıkama (2-3 hafta) kalıcılığı vardır.

 

• Saça Nasıl Etki Eder?

Çift mekanizma ile etki eder;

Birinci mekanizmada, zararsız semi-permanent boya içerdiğinden boyama işlemi kademeli gerçekleşir.  İlk uygulamada beyaz saçlar grileşmeye başlar. Daha sonraki uygulamalarda saçlar kademeli olarak siyahlaşır. Saç doğal bir görüntü ile boyanır. 

İkinci mekanizmada, içerisindeki çok özel aktif ile saçın renk pigmentlerini etkileyerek düzenli ve 2-3 aylık kullanım sonrasında saçların kendi doğal rengine gelmesine yardım eder.

• Saçta Uygulama Periyodu Nasıl Olmalı?

Saçların yapısına bağlı olarak etki süresi değişebilir. Örneğin; kullanıcı ilk uygulamadaki görünümü yeterli bulabilir ya da daha koyu bir görünüm için tekrar uygulama yapmak isteyebilir. Doğal görünüm kullanıcının isteğine bağlı olarak değişebilir.

• Saçta Sarartma Oluyor mu?

Hayır, sarartma yapmaz.

• İlk Boyamada Tamamen Siyah Görünüm Oluşuyor mu?

Ürün kademeli olarak boyama gerçekleştirdiği için ilk seferde ani değişim olmaz. Bu nedenle sürekli göz önünde olan ve saçlarında değişiklik yapmaya çekinen kişiler rahatlıkla kullanabilir.

• Boyama Sonrası Saçların Şampuan ile Yıkanması Gerekir mi?

Uygulama öncesi saçların temiz olması gerektiğinden uygulama sonrasında tekrar şampuan kullanılmasına gerek yoktur. Saçların boyama sonrasında su berraklaşana kadar bol suyla durulanması yeterlidir.

• Her Saç Tipi İçin Uygun mu?

Evet, kuru, normal, yağlı ve kepekli tüm saç tipleri için kullanıma uygundur.