NEDEN KİL?


Bilinen tarihten çok daha önce insanlar iyileştirici kili hastalıkları önleme de ve sağlıklı bir hayatı devam ettirebilmek için dahili ve harici olarak kullanıyorlardı. Binlerce yıl önce Çinliler, Yunanlılar, Romalılar ve Hindistan yarımadasının eski insanları, kilin mükemmel özelliklerini biliyorlardı. Her türlü temizlikte, cilt ve saç bakımında, hastalıklarda, yaraların iyileştirilmesinde kilin kullanımı çok yaygındı.

Tek başına veya diğer maddelerle karışık olarak kullanılan kil, her tür saçı temizler ve besler, toksinleri uzaklaştırır, çok amaçlıdır. Kil saç ve cilt bakımında çok yönlü bir maddedir. Derin bir temizleyici olarak kil emme özelliği sebebiyle saçta biriken fazla yağı ve kiri temizler. Besleyici olarak kil, sağlıklı saçın devamlılığı için önemlidir. Temizleyici ve mineral destek olarak etkilidir.

Ürünümüzde mineral değerleri yüksek yeşil kil kullanılmıştır. Saç ve saç derisinin ihtiyacı olan minerallerin (kalsiyum, magnezyum, demir ve silisyum gibi) desteği ile saçların daha güçlü olmasını sağlar.