DK HAIR İÇERİĞİ


Palmitoyl tripeptide; Saçtaki renk pigmenti melanini arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Laboratuar çalışmalarıyla bu etkileri kanıtlanmıştır.

E vitamini; Çok iyi bir antioksidandır. Antioksidanların saç ve cilt üzerindeki olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Saç köklerinde oluşabilen ve saç beyazlamasına neden olan oksidan maddelere karşı etkilidir.

Polygonum Bitki Özü; Anti-aging özelliği, serbest radikal azaltıcı özelliği ve hücre gelişimini hızlandırıcı özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca Uzak Doğu ülkelerinde geleneksel olarak saç koyulaştırıcı bitkisel aktif olarak kullanılmaktadır.

Suma Bitki Özü; Kılcal kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi ile saç köklerinde kılcal kan dolaşımı hızlandırarak saç beyazlamasını yavaşlatma amaçlı saç kökü mekanizmasına katkı sağlamaktadır.

Aminoasit Kompleksi; Lysine, histidine, arginine, aspartic acid, threonine, serine ve glutamic acid içerir. Saç ve saç derisi üzerinde antiaging etkisi bulunmaktadır. Hücre yapısı ile uyumlu aminoasitleri içerdiğinden saç ve saç derisinde oldukça etkili bir hammaddedir.

Multivitamin Kompleksi; A,E,F,H ve B grubu vitaminlerini içerir. Kılcal kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.

At Kestanesi Özü; Antiaging özellikte bir bitkisel aktiftir.

Kil; Her tür saçı temizler ve besler, toksinleri uzaklaştırır. Kil saç ve cilt bakımında çok yönlü bir maddedir. Derin bir temizleyici olarak kil emme özelliği sebebiyle saçta biriken fazla yağı ve kiri temizler. Besleyici olarak kil, sağlıklı saçın devamlılığı için önemlidir. Temizleyici ve mineral destek olarak etkilidir. Kilden gelen minerallerin saç tellerine fosfolipid benzeri bir yapı ile penetrasyonu (hücre içine girmesi) sağlanır.